12.02.2018

Respublika fənn olimpiadalarının rayon mərhələsinin nəticələri açıqlanıb

Respublika fənn olimpiadalarının rayon mərhələsinin nəticələri açıqlanıb. Ağstafa rayonu üzrə bilik yarışında iştirak edən 387 şagirddən 45-i yarımfinal turuna vəsiqə qazanıb.

Nəticələrlə daha ərtaflı olimpiada.edu.az ünvanında tanış ola bilərsiniz.​

Olimpiadaların təşkil edilməsində məqsəd istedadlı uşaqların aşkar edilməsi,  şagirdlərdə fənlərə olan marağın artırılması, onların  sağlam rəqabət mühitində öz bilik və bacarıqlarını nümayiş etdirmələrinə imkan yaradılmasından ibarətdir.

Ağstafa rayon məktəblərindən Azərbaycan dili fənni üzrə 14, Coğrafiya fənni üzrə 20, Tarix fənni üzrə5,  Fizika fənni üzrə 3, Riyaziyyat fənni üzrə 3 şagird yarımfinal turuna vəsiqə qazanıb.

Qeyd edək ki, İnformatika fənni üzrə nəticələr fevralın 14-də açıqlanacaq.

Aşağıdakı cədvəldə şagirdlərin adı ilə tanış ola bilərsiniz.

 

1

Aşırova  Röya

10

Riyaziyyat

Aşağı  kəsəmən

 

2

Əliyev  Əmir

11

Riyaziyyat

THT  Lisey

 

3

Qasımov  Rafəd

11

Fizika

Qırılı 

 

4

Hüseyinov  Əfsun

11

Riyaziyyat

Şəhər  2  saylı

 

5

Əlizadə  Eldəniz

11

Fizika

Aşağı  Göycəli

 

6

Məmmədova  Səbinə

11

Fizika

Qıraq  Kəsəmən

 

7

Nəsirli  Şöhrət

11

Coğrafiya

Vurğun  qəsəbə

 

8

Isayeva  Ayan

9

Azərbaycan dili

Dağ kəsəmən 2

 

9

Quşçuyeva  Nərmin

9

Tarix

Dağ kəsəmən 2

 

10

Abdullazadə  Sevil

10

Coğrafiya

Dağ kəsəmən 2

 

11

Bayramova  Gülçin

11

Azərbaycan dili

Dağ kəsəmən 2

 

12

Qəfərov  Mülayim

11

Coğrafiya

Dağ kəsəmən 2

 

13

Abbasova  Səidə

11

Coğrafiya

Həsənsu

 

14

Nəsibli  Kənan

11

Coğrafiya

Həsənsu

 

15

Əlizadə  Nazənin

9

Tarix

Tatlı

 

16

Kazımov  İlkin

10

Coğrafiya

Poylu  kənd

 

17

Rəhimov  Telman

11

Coğrafiya

Poylu  kənd

 

18

Şıxıyev  Qurban

11

Coğrafiya

Soyuqbulaq  qəs

 

19

Abbasov  Vüsal

11

Coğrafiya

Aşağı  kəsəmən

 

20

Saralov  Məhəmməd

10

Coğrafiya

Muğanlı

 

21

Allahverdiyeva  Aysel

11

Azərbaycan dili

THT  Lisey

 

22

Mehdiyeva  Nərmin

11

Azərbaycan dili

THT  Lisey

 

23

Mustafayeva  Lətifə

11

Azərbaycan dili

THT  Lisey

 

24

Əsgərli  Zülfiyyə

10

Coğrafiya

THT  Lisey

 

25

Mürşüdov  Fərid

10

Coğrafiya

THT  Lisey

 

26

Əliyev  İlkin

11

Coğrafiya

THT  Lisey

 

27

Quliyev  Akşin

9

Tarix

THT  Lisey

 

28

Qurbanova  Nurcan

9

Azərbaycan dili

Saloğlu

 

29

İbrahimova  İlahə

10

Azərbaycan dili

Dağ  kəsəmən 1

 

30

Allahverdiyeva  Gülənbər

10

Azərbaycan dili

Dağ  kəsəmən 1

 

31

Ayralova  Töhvə

11

Azərbaycan dili

Dağ  kəsəmən 1

 

32

İsmayılzadə  Gültac

11

Coğrafiya

Dağ  kəsəmən 1

 

33

Balahəsənli  Fərman

11

Coğrafiya

Dağ  kəsəmən 1

 

34

Bayramov  Şirxan

11

Coğrafiya

Köçəsgər  2  saylı

 

35

Aşırova  Nəzifə

11

Tarix

Şəhər  2  saylı

 

36

Vəlizadə  Gülzar

11

Azərbaycan dili

Şəhər  2  saylı

 

37

İsmayılova  Aybəniz

11

Azərbaycan dili

Köçəsgər  1  saylı

 

38

Qasımov  Məhəmməd

11

Coğrafiya

Köçəsgər  1  saylı

 

39

Süleymanov  Fərhad

10

Coğrafiya

Böyükkəsik

 

40

Vəliyev  Kamil

11

Coğrafiya

Böyükkəsik

 

41

Əsgərov  Ramil

11

Coğrafiya

Xılxına

 

42

Sultanov  Ülvi

10

Tarix

Qıraq  Kəsəmən

 

43

Ələkbərli Fərid

9

Azərbaycan dili

Zəlimxan

 

44

Qarayeva Leyla

9

Azərbaycan dili

Qarahəsənli

 

45

Kərimova Ramilə

11

Azərbaycan dili

Şəhər  2  saylı

 

 


Açar sözlər: ,  ,